Народний оркестр народних інструментів «Слобожанські візерунки»

ОНІ 2Оркестр народних інструментів  ХНПУ імені Г.С. Сковороди  почав свою творчу діяльність у 1982 році.

Колектив починав свою роботу з невеликої кількості сучасників. Багато з них до вступу на факультет зовсім не володіли інструментами, на яких зараз демонструють свою майстерність. Репертуар також спочатку був невеликим та нескладним. Це були обробки пісень та п’єси-мініатюри. З часом, як професійний рівень виконавців зростав, змінювався і репертуар оркестру. Зараз це твори харківських композиторів, обробки народних пісень, оригінальні твори та переклади зразків вітчизняної та зарубіжної класики.

Оркестр є постійним учасником та лауреатом Міжнародних, Всеукраїнських і регіональних конкурсів оркестрів та ансамблів народних інструментів.

Оркестр приймав участь у різних заходах міста: це виступи у великій залі Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського, у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В. Лисенка, у театрі музичної комедії у програмі „Слобожанські малюнки”, має записи на радіо та телебаченні.

14 березня 2000 року за досягнення у розвитку самодіяльної художньої творчості, високий рівень виконавської майстерності та репертуару, активну роботу по культурному обслуговуванню та організації змістовного дозвілля населення оркестру народних інструментів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди присвоєно почесне звання «Народний самодіяльний колектив профспілок України» (художній керівник проф. Кузнецова О.А., диригент Ніколаєв В.І. 1990-2008 рр.). Це звання колектив неодноразово підтверджував, останній раз у 2014 році (художній керівник проф. Кузнецова О.А., диригент Жуков В.П. з 2008 р.).