Табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів»

ТАБІР СТУДЕНТСЬКОГО АКТИВУ «СКОВОРОДИНІВСЬКА РОДИНА ЛІДЕРІВ»

У наш час дуже важливим є наявність та розвиток лідерських якостей у процесі розвитку особистості та досягнення нею поставлених життєвих цілей. Кожен студент повинен вміти планувати свою роботу, розподіляти доручення, аналізувати результати діяльності, розвивати свої творчі та інтелектуальні здібності. Він має постійно розвиватися та самовдосконалюватися. Саме тому Спілкою студентів та молоді університету було ініційовано створення унікального табору студентського активу.

У вересні 2008 року був організований Перший табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів». Шістдесят студентів відвідали табір, програма якого була спрямована на формування лідерських здібностей і розвиток комунікативних якостей, організаційних вмінь і навичок. Протягом трьох днів студенти мали можливість спілкування, об’єднання і висловлювання думок стосовно створення системи підготовки студентського активу та його перетворення в активно діючий управлінський апарат шляхом реалізації навчальних програм та обміну досвідом.

1-й табір Сковорода (1)

 1-й табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів» (2008)

 

У вересні 2009 року відбувся вже другий виїзний табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів», який сприяв самореалізації та популяризації студентського самоврядування в нашому університеті. Протягом тижня вже сто чоловік мали можливість брати участь в обговоренні питань стосовно Концепції національного виховання студентської молоді, місця студента у законодавчому просторі вищої освіти, брати участь у тренінгу «Студенти за здоровий спосіб життя» та у круглому столі «Поліпшення якості навчальної і науково-дослідної роботи студентів».

2-й табір Сковородинівська родина лідерів

2-й табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів» (2009)

 

Для нашого університету табір активу тепер вже є традиційним. З кожним роком Табір студентського активу розвивається і піднімається на вищий щабель. За 7 років свого існування табір відвідало близько 1000 студентів.

Програма табору змінюється кожного року. У рамках проведення табору проходить безліч заходів як освітніх, зокрема таких як тренінги, майстер-класи, дебатні турніри, дискусійні секції, екологічні та спортивно-оздоровчі акції, інтелектуальні та інтерактивно-рольові ігри, так і розважальні (Мафія, Творчі вечори, Ігрова імпровізація, квести). Традиційним є зустріч студентського активу з ректором Іваном Федоровичем Прокопенком та проректором Анною Володимирівною Троцко. З нетерпінням гайдарівці чекають на зустрічі зі своїми деканами, викладачами, адміністрацією факультетів.

5-й табір Сковородинівська родина лідерів

5-й табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів» (2012)

 

Це дає змогу в теплій, неформальній обстановці поспілкуватися зі своїми наставниками. У 2013 році відбувся 6-й виїзний табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів», який сприяв самореалізації та популяризації студентського самоврядування в нашому університеті.

6-й табір Сковородинівська родина лідерів

6-й табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів» (2013)

 

Під час табірних зборів були проведені освітні заходи, зокрема тренінги («Ораторське мистецтво», «Командоутворення», «Тайм-менеджмент»), майстер-класи, дебатні турніри, дискусійні секції, екологічні та спортивно-оздоровчі акції, інтелектуальні та інтерактивно-рольові ігри. Серед розважальних були проведені такі як (Мафія, Творчі вечори, Ігрова імпровізація, квести). Традиційно відбулася зустріч студентського активу з ректором університету Іваном Федоровичем Прокопенком та проректором Анною Володимирівною Троцко. Теплою по-родинному була і зустріч активу зі своїми деканами та заступниками деканів з виховної роботи, під час якої відбулося спілкування у неформальній обстановці.

З 10 по 14 вересня 2014 року Спілка студентів та молоді мала змогу провести 7-й табір студентського активу «Сковородинівська родина лідерів» серед студентів-активістів нашого університету на базі навчально-спортивного табору «Гайдари».

Досягненням табору цього року є те, що кількісний склад оновився: 73% учасників табору брали в ньому участь вперше, а якість від цього не знизилась. Набір учасників здійснювався через анкетування. Як показали результати, кількість бажаючих потрапити до табору кожного року зростає – це великий плюс. Цьогорічні Гайдари були особливими, бо до нас приєдналися гості з різних куточків України: Полтави, Одеси, Львова, Хмельницького, Переяслава-Хмельницького, Харкова. А також до нас завітали представники Національного студентського союзу (НСС).

Тематика сьомих Гайдар була дуже патріотична та героїчна – Козацька Січ. Кожен загін складався з двох-трьох факультетів, а також представників НСС. Подібна форма створення загонів в таборі використовується не вперше. Таке поєднання є успішним для згуртування студентів, подальшої роботи колективу Спілки студентів на кожному факультеті протягом наступного року.

Робота оргкомітету, який складався суто із студентів, була якісною та кропіткою, що дозволило забезпечити належне функціонування табору.

Куратори та командири в особі голів Спілок факультетів впоралися із поставленою задачею – зробити зі своїх активістів – команду, здатну до потужної роботи. Нами було запропоновано програму, спрямовану на формування лідерських та розвиток комунікативних якостей, організаційних вмінь і навичок, формування патріотично-національного виховання. Вона була насиченою як навчальним навантаженням, так і різноманітними творчими завданнями.

 

 

 

 

Добавить комментарий